فناوری تلفن همراه با سرعت زیاد ذهن پیشرفت می کند. اما تلفنهای همراه هنوز بیسیمها بسیار فانتزی هستند و پاشنه آشیل دارند – آنها بدون شبکه ای از برجهای سلولی در نزدیکیشان کاملاً درمانده اند. واکی تاکی ، هرچند این رادیوهای قدیمی مدرسه باعث می شود ارتباطاتی بی سیم با برد کوتاه در مکانهایی که تلفن های همراه برای از بین رفتن میسر هستند ، امکان پذیر شود.واکی تاکی رادیو های دستی و بی سیم هستند که به اندازه کافی کوچک هستند و تقریباً در هر مکانی از آن استفاده می کنند. آنها بسیار شبیه گوشی های بی سیم ، با بدنه ای که شامل میکروفون و بلندگو و همچنین آنتن است ، به نظر می رسند.با وجود این ، برخلاف تلفن ، بلندگو و میکروفون یک دستگاه پخش کننده واکی تاکی درست در کنار یکدیگر قرار گرفته است و بلندگو بسیار بلندتر است.

 واکی تاکی چیست

واکی تاکی یک گیرنده فرستنده است ، به این معنی که می توانند پیام های رادیویی ارسال و دریافت کنند. آنها یک کانال نیمه دوتایی دارند ، که نشان می دهد تنها یک دستگاه پخش کننده صدا در یک کانال می تواند یکجا سیگنال را انتقال دهد. اگرچه بسیاری از رادیوها می توانند همان سیگنال را دریافت کنند.به عبارت دیگر ، برخلاف تلفن شما ، که در آن هر دو طرف می توانند مکالمه را با جریان بی وقفه صدا به مکالمه اضافه یا اضافه کنند ، صداپیشه ها با استفاده از یک سیستم فشار به گفتگو (PTT) – شما باید یک دکمه را به منظور فشار دهید. برای صحبت کردن ، و شما باید آن دکمه را آزاد کنید تا صدایی از واحدهای دیگر بشنوید.

 

از آنجا که لازم نیست هر بار که می خواهید انتقال دهید ، شماره ای را شماره گیری کنید ، استفاده از تالار گفتگو سریع و آسان برای استفاده است. و از همه مهمتر ، آنها به سیگنالهای تلفن همراه ریز متکی نیستند. گوشی ها مستقیماً به یکدیگر منتقل می شوند ، بنابراین وقتی شبکه های سلولی در هنگام بروز بلایای طبیعی یا قطع برق از کار می افتند ، هنوز کار می کنند. آنها در درجه اول برای ارتباطات با برد کوتاه طراحی شده اند ، که در آن گروه هایی از مردم در چند مایل با یکدیگر قرار دارند.

واکی تاکی برای چه مشاغلی مناسب است؟

مشاغل از شبکه گفتاری استفاده می کنند تا کارمندان بتوانند به طور مؤثر در داخل و اطراف ساختمانهای داخلی و خارجی خود گپ بزنند. دوستداران بیابان ، صحبت هایشان را با واکی تاکی انجام می دهند تا بتوانند در هنگام پیاده روی یا شکار از مکانهایی که پوشش تلفن در آنجا وجود ندارد ، در تماس باشند.حتی مانیتورهای کودک از فناوری یک طرفه واکی تاکی استفاده می کنند ، به طوری که می دانید کودک با آرامش در خواب است یا بی قرار است.

خواندن را ادامه دهید و خواهید دید که چگونه آنها توسعه یافته اند و چرا اینگونه وسایل ارتباطی حیاتی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + هفده =